Kurumsal Beslenme

Kurumsal beslenme, çalışma hayatında çalışanlardan daha yüksek verim almak isteyen firmaların sıklıkla kullandığı yöntemlerden bir tanesidir. Özel olarak planlanan öğünler ve beslenme tarzı ile çalışma kalitesini arttırabilir. Böylelikle, kurumsal beslenme daha kaliteli bir iş hayatı oluşturulması açısından da oldukça önemli olduğu gibi verimli bir iş hayatı sağlamaktadır. Peki, kurumsal beslenme konusunda nelere dikkat edilmelidir? Kurumsal beslenme kurumlara ya da çalışanlara ne gibi katkılar sağlamaktadır?

Kurumsal Beslenme Danışmanlığının Önemli Noktaları

Kurumsal beslenme, iş yerlerinde ya da kurumlarda beslenme planlarını düzenlemek adına yapılan beslenme planlarıdır. Bu beslenme planları sayesinde iş verimliliğinin artması ve işte kaliteli zaman geçirilmesi sağlanmaktadır. Pek çok kurum ya da şirket çalışanlarının kuruma bağlı olması için kurumsal beslenme yöntemini tercih etmektedir. Kurumsal beslenme ile çalışanlar kurumlarına daha bağlı hale gelebilmektedir. Diğer yandan kurumsal beslenme, çalışanların motivasyonlarını arttırarak, sağlıklı beslenmeyi teşvik eder. Böylelikle şirket tarafından ek fon olarak ortaya çıkabilecek sağlık harcamaları daha az noktalarda tutulabilir. Böylelikle sağlık nedeni ile izin alma ya da uzun süreler izin alma sorunları da daha az seviyelere indirilmeye başlar.

Kurumsal Beslenme

Kurumsal Beslenme Danışmanlığında Dikkatle Hazırlaması Gereken Aşamalar

Kurumsal beslenme, şirketlerin ya da kurumların vereceği hizmeti etkileyeceğinden, bazı noktaları dikkatle hazırlanmalıdır. Yapılan planlar ve yemek listelerinden önce kurumsal iş yerlerinde iş veren ve çalışanların konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için küçük çaplı bir eğitim verilmelidir. Ardından, çalışanların vücut analizleri yapılarak en uygun beslenme planı hazırlanır, bu plan sağlık problemlerine uygun olarak da kişiselleştirilir. Kurumlara ya da şirketlere genellikle aylık bir plan hazırlanmaktadır, ancak bazı durumlarda beslenme hakkında daha detaylı bilgi almakta mümkündür.

Kurumsal Beslenme İle Sağlıklı Yaşam Fırsatları

Kurumsal beslenme yalnızca kurumların daha düzenli ve verimli çalışmasını sağlamaz aynı zamanda çalışanlara daha sağlıklı bir yaşamın kapısını da aralamasına yardımcı olur.  Yoğun iş temposu ve zaman kaybından dolayı genellikle dışarıdan ve hızlı tüketilen ürünleri denemektedir. Ancak bu beslenme tarzı sağlıklı yaşamdan oldukça uzaktır. Bu nedenle, sağlıklı beslenmek isteyen çalışanlar evde yemeklerini hazırlama ya da ne yemek yemeliyim derdine girmeden kullanabilecekleri bir beslenme programı ile daha rahat bir sisteme geçiş yapmaktadır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Kurumsal beslenme tarzı, bir arada ve uzun saatler çalışan kişiler için oldukça kullanışlı ve gerekli sistemlerden biridir. Çalışanlar konforlu ve odaklanmış bir iş deneyimi için kurumsal beslenme planlarından yararlanmaktadır. Kurumsal beslenme ile ilgili işin kalitesi, sağlıklı çalışanların yaptığı iş sayısı ve motivasyonları, çalıştıkları firma için duyguları kurumsal beslenmede önemli bir yere sahiptir.  Bu nedenle yapılan çalışmaların sağlıklı ve düzenli olması için sizde Diyetisyen Duygu Çetin Yeni ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişime Geç
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Uzm. Dyt. Duygu Yeni Çetin
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?